Nintendo Switch ailesi konsollarının enerji verimliliği ve eko tasarımı hakkında bilgiler

Bu bilgiler, oyun konsolu gönüllü sözleşmesinin öz düzenleme gerekliliklerini karşılamak için sağlanmıştır. Metodolojisi de dahil olmak üzere gönüllü anlaşma hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen www.efficientgaming.eu adresini ziyaret edin

Nintendo Switch ailesi konsollarının enerji tüketimi

p>Nintendo Switch ailesi konsollarının farklı etkinlik durumlarındaki ortalama güç tüketimi aşağıda bulunabilir.

Nintendo Switch – OLED Model
[HEG-001]
Nintendo Switch
[HAC-001(-01)]
TV mode (Televizyon modu) TV mode (Televizyon modu)
Aktif oyun oynama *1 6 W 7 W
Medya izleme (HD) *2 5 W 6 W
HOME Menüsü 3 W 3 W
Sleep Mode (Uyku Modu) (Wi-Fi bağlı; kablolu LAN bağlantısı korunmaz) 0.3 W
Maksimum 0.5 W
0.3 W
Maksimum 0.5 W
Sleep Mode (Uyku Modu) (kablolu LAN bağlantısı korunur) 2.2 W -
Kapalı 0.3 W
Maksimum 0.5 W
0.3 W
Maksimum 0.5 W

Lütfen dikkat: Değerler en yakın tam değere yuvarlanmıştır. Ayrıca görüntülenen enerji tüketim değerlerinde bazı istatistiksel farklılıklar olabilir. Değerler, kullanım ortamına ve koşullarına bağlı olarak da değişebilir.

*1 The Legend of Zelda: Breath of the Wildoyunu çalıştırılırken ölçülen ortalama enerji tüketimi:

*2 YouTube uygulaması üzerinde 1080p60 kalitesinde HD akış sırasında ölçülen ortalama enerji tüketimi (örnek video: Nintendo Direct | E3 2019).

Nintendo Switch ailesi konsollarının güç yönetimi işlevleri

Nintendo Switch ailesi konsolları, aralarında düşük güç tüketen Sleep Mode (Uyku Modu) ve Auto-Sleep (Otomatik Uyku) işlevi gibi birden fazla güç yönetimi seçeneğiyle birlikte gelir.

Auto-Sleep (Otomatik Uyku) işlevi, Nintendo Switch ailesi konsolunuzun daha fazla güç harcama durumunda kaldığı süreyi azaltarak ve cihaz belirli bir süre kullanılmadığında etkinleşerek enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olabilir (varsayılan değerler için buraya bakın).

Sleep Mode (Uyku Modu), bazı temel işlevleri koruyup daha az enerji tüketen bir çalışma şeklidir. Bu düşük güçte çalışma modunun birkaç versiyonu vardır.

  • Sleep Mode (Uyku modu): Tüm Nintendo Switch modellerinde mevcuttur. Bu, tüm modeller için varsayılan düşük güçte çalıştırma modudur. Kullanıcıların Sleep Mode’u (Uyku Modu) etkinleştirilmeden önceki son etkinliklerine devam etmelerini sağlayan hızlı bir devam etme işlevi sunar. Sleep Mode (Uyku Modu) hakkında genel bilgi ve Sleep Mode (Uyku Modu) ayarlarının nasıl kişiselleştirileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Destek bölümümüze bakınız.
  • Kablolu bağlantılı Sleep Mode (Uyku Modu): İnternet bağlantısını sürdürmeyi (Nintendo Switch için varsayılan) veya düşük güç tüketimine öncelik vermeyi (Nintendo Switch – OLED Modeli için varsayılan) seçebilirsiniz. Ayarların nasıl düzenleneceğini öğrenmek için Destek bölümümüzü ziyaret ediniz.
  • Kapatma: Tüm Nintendo Switch ailesi konsolları kapatılabilir. Konsolunuzu nasıl kapatabileceğinizi öğrenmek için Destek bölümümüzü ziyaret ediniz.

Kaynak verimliliği ve Nintendo Switch ailesi konsollar

Nintendo Switch ailesi konsolları iyi çalışır durumda tutma

Nintendo Switch ailesi konsollarının depolama alanını artırma

İndirilebilir yazılımları, indirilebilir içerikleri (DLC), yakalanan ekran görüntülerini veya kaydedilen oyun videolarını saklamak için kullanılan Nintendo Switch ailesi konsolları depolama alanını bir microSD kart aracılığıyla artırmak mümkündür. Ayrıntılar için Destek bölümümüzü ziyaret ediniz:

Nintendo Switch ailesi konsollarının onarımını ayarlama

Nintendo ürünleri uzun ömürlü olacak şekilde üretilmiştir, ancak Nintendo Switch ailesi konsolunuzla ilgili bir sorun yaşarsanız, lütfen Müşteri Desteğimizle iletişime geçin veya onarım portalımız aracılığıyla bir onarım rezervasyonu yapın.

Nintendo Switch ailesi konsolunuz artık garanti kapsamında olmasa bile onarım hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Nintendo konsolları için gerekli onarım teşhisini yalnızca Nintendo yetkili servis çalışanlarının yapabileceğini lütfen unutmayın. Nintendo Switch ailesi konsollarının onarımında belirli bileşenler (örn: anakart, LCD/OLED ekran, dahili pil), yalnızca Nintendo yetkili servis çalışanları tarafından sunulmaktadır.

Nintendo Switch ailesi konsolunuz fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanır?

Nintendo Switch ailesi konsolunuzu varsayılan fabrika ayarlarına geri döndürmek mümkündür. Genellikle bu, tüm verilerin konsoldan silindiği ve ayarların satın aldığınız zamanki durumuna döndürüldüğü anlamına gelir.

Fabrika ayarlarına konsolda depolanan verilerin bir kısmını koruyacak şekilde geri dönmek de mümkündür. Fabrika ayarlarına geri dönme hakkında daha fazla bilgi için bkz:

Nintendo Switch ailesi konsolların geri dönüşümü ve kullanım ömrü sonu işlemleri

Kullanım ömrünün sonunda konsolunuzu geri dönüştürerek çevreyi koruyun. Ayrıntılar için bkz:

Redirect Notice. The link you clicked is redirecting you to an external web page. CD Media cannot guarantee the accuracy of information found at any linked site. If you do not want to visit that page, you can return to the previous page.

Redirecting in 5 sec...