Kullanım Süresi Dolduğunda Bataryanın İmhası 

Waste_Bin

Taşınabilir ve şarj edilebilir bataryaların imhası, AB yasaları ve ulusal yasalar ile düzenlenmektedir. Ağır metaller (ör. kurşun, cıva ve kadmiyum) içeren bataryalar ciddi çevre ve sağlık problemleri yaratabileceğinden, ayrı olarak toplanmalı ve geri dönüştürülmelidir.

Bataryaların üzerinde çarpı işareti olan tekerlekli çöp kutusu sembolü yer alır. Bu sembol, bataryaların evsel atıklarla birlikte atılmaması anlamına gelir. 

Bir tüketici olarak, kullanılmış bataryaları evsel atıklarınızdan ayırıp bunları geri dönüştürülebilmesi için bir toplama noktasına götürmek sizin yasal sorumluluğunuzdur. Bulunduğunuz bölgede, batarya satan perakende mağazaları ve belediyeye ait çöp toplama alanları gibi çeşitli batarya toplama noktaları mevcuttur. Bazı ülkelerde okullarda ve diğer kamu binalarında toplama kutuları da bulunmaktadır. 

Bu Nintendo ürününün satış fiyatı, batarya toplama ve geri dönüştürme masraflarını da içermektedir.

En yakın geri dönüşüm merkezini bulmak için yerel geri dönüşüm yetkilinizi buradan ziyaret edin:

https://tap.org.tr/

Redirect Notice. The link you clicked is redirecting you to an external web page. CD Media cannot guarantee the accuracy of information found at any linked site. If you do not want to visit that page, you can return to the previous page.

Redirecting in 5 sec...